05-01-201813:39

В Одесі відкрилась виставка художніх робіт засуджених

Напередодні Різдвяних свят, в Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області відкрилася тривала виставка, художніх робіт людей, які відбувають покарання в установах виконання покарань.

В одному приміщенні зібрані більше ніж пів сотні робіт, кожна з яких є неповторною, унікальною, з використанням різних матеріалів, від паперових  орігамі до важких, кованих експонатів. Дані роботи образотворчого прикладного мистецтва зібрані з місць позбавлення волі Одеської, Кіровоградської, Миколаївської та Херсонської областей Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації.

Відкривали виставу, зі вступним словом, в. о. начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Олександр Ярмоленко, в. о. начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області Погребнюк Олена, представник громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації Світлана Немерцалова, а також представники Одеської обласної організації Товариство червоного хреста України та інші.

Крім того, виставку відвідали представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області та Громадського Руху «Віра, Надія, Любов».

Тематикою даної виставки визначено велике свято − Різдво Христове, адже багато з експонатів це картини, ікони, різблені предмети вжитку з релігійними мотивами.

У цей передсвятковий час, потрібно не забувати, про милосердя та посприяти суспільному діалогу, процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі. Через образотворче мистецтво відбувається найбільш людяний діалог громадянського суспільства для подолання мурів відчуження і для щирого порозуміння, такі події здатні змінити суспільство на краще.

Виставка триватиме до 12 січня 2018 року (включно), вхід вільний для усіх бажаючих.