31-01-201813:54

Відверто про діяльність органів юстиції Дніпропетровщини

У непогоду може зігріти лише ароматна кава та відверта розмова, чи не так? Саме тому Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області сьогодні зібрало всіх бажаючих представників ЗМІ нашого регіону, аби пригостити гарячим чаєм та кавою, а також відверто поговорити про пріоритетні напрямки роботи органів юстиції Дніпропетровщини. Звичайно привітав гостей очільник Головного територіального управління юстиції Леонід Маньковський, який зазначив, що такий формат спілкування визначений невипадково, адже органи юстиції та засоби масової інформації багато років йдуть пліч-о-пліч. 

Ольга Захарова, перший заступник начальника Головного управління подякувала журналістам за тісну та плідну співпрацю, безпосередньо й в рамках реалізації проекту «Я маю право!», та розкрила пріоритетні вектори подальшої співпраці з реалізації проекту.

«Цей проект – є стартапом побудови справді демократичного суспільства, адже він надає величезні можливості у сфері правової просвіти для будь - яких верств населення!», - зазначила вона.

Ольга Захарова відмітила тісну співпрацю щодо реалізації цього проекту з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, завдяки якій вся територія області охоплена заходами в рамках проекту шляхом долучення районних державних адміністрацій. Одночасно відмітила і спільну роботу з органами місцевого самоврядування.

Також, акцентовано увагу, що важливим етапом реалізації проекту є його візуалізація. Саме тому жителі та гості регіону мають можливість ознайомитися з інформацією про цей проект завдяки зовнішній рекламі, у пасажирському транспорті, в бібліотеках, навчальних закладах, кінотеатрах, відділеннях «Приватбанку», закладах охорони здоров’я, аеропорті, та навіть в центрах надання адміністративних послуг, сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ та Міграційної служби. До цієї роботи долучилися й органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

«Ми докладаємо максимальні зусилля для того, щоб кожен мешканець області, навіть у віддалених куточках, був проінформований про проект і мав змогу отримати необхідну безоплатну правову  допомогу з будь- яких правових питань у зручний для себе спосіб. Саме з цією метою з грудня 2017 року на базі міських та районних бібліотек Дніпропетровщини почали свою роботу ще 30 офісів з отримання правової інформації та надання безоплатної первинної правової допомоги, де консультації надають досвічені працівники органів державної реєстрації актів цивільного стану. Якими лише за один місяць роботи вже надано  близько 50 (48) консультацій. А у січні поточного року вже надано 42 таких консультації. Графік роботи вказаних Офісів: кожний другий четвер місяця, з 14.00 до 15.00.

Будь-хто може звернутися за телефоном гарячої лінії 056 371 15 90  «Юстиція відкрита для людей!» та отримати правову консультацію або звернутися з пропозицією щодо участі в проекті. Вказаний телефон працює відповідно до графіку роботи Головного територіального управління юстиції, а саме з 9.00 до 13.00, з 14.00 до 18.00, в п’ятницю до 16.45.

«В нас дуже багато ініцатив та цікавих задумок в релізації проекту в цьому році, ми, як основні носії правової інформації на території регіону, зробимо все можливе й неможливе, аби правова допомога була доступна кожному!,- зазначила  Ольга Захарова».

Профільні заступники з питань державної реєстрації та державної виконавчої служби Тимофій Дудін та Андрій П’ятницькій, відверто розповіли про діяльність підпорядкованих їм напрямків.

Так, Тимофій Дудін зазначив про реалізацію на території регіону пілотних проектів у сфері державної реєстрації,  зокрема і про розширення можливостей реєстрації шлюбу за добу, адже нещодавно цей сервіс став доступний і мешканцям м. Нікополя та м. Кам`янське. Із повним переліком суб’єктів, що надають такі послуги, кожен може ознайомитись на офіційному веб-сайті управління в розділі «Шлюб за добу» та обрати зручне та привабливе для себе місце укладення шлюбу.

Наталія Щебликіна, керівник обласного відділу реєстрації актів цивільного стану розповіла про цікаві та незвичайні імена малюків Дніпропетровщини, а також про те, що відтепер бажаючи побратися під зоряним небом мають таку можливість, адже Дніпровський планетарій гостинно відкрив свої двері молодятам з організації проведення державної реєстрації шлюбу.

 Андрій П’ятницькій розповів про ключові новації у сфері державної виконавчої служби, а також законодавчі ініціативи Міністерства юстиції в сфері захисту прав дитини та посилення відповідальності за несплату аліментів, адже чужих дітей не буває!

Нечаєва Вікторія, директор дніпропетровської філії ДП СЕТАМ, розкрила секрети державного торгівельного майданчику Open Market.

Про нотаріальну Дніпропетровщину, а також активну  участь нотаріусів в реалізації проекту «Я маю право!» розповів начальник відповідного управління Сергій Віхров, зазначивши, що нотаріуси завжди стоять на варті захисту прав громадян, адже супроводжують майже всі наші правочини.

Новий формат та неформальність цього заходу внесли нотку відвертості та комфорту у спілкування представників органів юстиції Дніпропетровщини разом з пресою.

Щиро дякуємо представникам ЗМІ нашого регіону за участь у цьому заході, адже юстиція відкрита для людей!

 

#ЯМАЮПРАВО!

#ЮСТИЦІЯ_ДНІПРО

#MinJust4U

#ЯМП!

#СКАЗАНО_ЗРОБЛЕНО

#МінЮст