14-06-201713:07

Юстицією Волині та системою БПД області утворені тимчасові дистанційні пункти консультування у Міжнародних пунктах пропуску

11 червня набуло чинності рішення Ради Європейського Союзу про запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до 30 країн Євросоюзу та Шенгенської зони.

Відтепер українці без віз зможуть відвідати майже всю Європу – за умови наявності біометричного паспорта.

З метою роз’яснення українцям, які мандрують до ЄС, правил перетину кордону, норм чинного законодавства та Угоди щодо безвізового режиму, на Волині спільними зусиллями начальника головного територіального управління юстиції в області Валентина Кухарика, директорів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Ростислава Руденка та Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталії Смолярчук за сприяння голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, на період з 11 червня до 11 липня, утворені тимчасові дистанційні пункти консультування у Міжнародних автомобільних пунктах пропуску «Ягодин» та «Устилуг». Керівництвом Волинської митниці та прикордонниками було надано і облаштовано приміщення для роботи фахівців безпосередньо у пунктах пропуску.

Дистанційні пункти консультування було відкрито у ніч з 10 на 11 червня на митних пропусках «Устилуг – Зосін» та “Ягодин” за участю керівників облдержадміністрації, голів місцевих РДА та районних рад, представників органів юстиції та системи безоплатної правової допомоги, прикордонників та ЗМІ.

Дистанційні пункти консультування, у роботі яких беруть участь як працівники головного територіального управління юстиції, так і системи безоплатної правової допомоги, а також митники та прикордонники, у перший день їх роботи відвідали начальник ГТУЮ у Волинській області Валентин Кухарик та директор Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ростислав Руденко.

Відтак, керівники обох юридичних відомств змогли переконатись - кожен хто перетинає митний кордон, має можливість отримати індивідуальну консультацію від фахівців митної, юридичної справи щодо особливостей подорожі до країн ЄС в умовах безвізового режиму.

Окрім усних рекомендацій, у пунктах консультування та пропуску громадянам пропонують спеціальну друковану продукцію — тематичні флаєри, а з алгоритмом дій при перетині державного кордону в умовах безвізу подорожуючих знайомить тематична друкована продукція — брошури та буклети, в тому числі й ті, які підготовлені працівниками управління юстиції.

Варто відзначити, що у перший день роботи до тимчасових дистанційних пунктів консультування «Устилуг» та «Ягодин» звернулось 16 і 12 громадян відповідно. Людей цікавили питання, пов’язані з перетином кордону за біометричними паспортами. Також фахівцями були надані кваліфіковані консультації та розповсюджено більше 200 інформаційних буклетів "Подорожуй відповідально не порушуючи правила!".

Всього з початку роботи консультуційних пунктів безоплатною правовою допомогою уже скористалися 68 громадян.

Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик на оперативній нараді 12 червня подякував усім причетним до підготовки до запровадження безвізового режиму, але особливо відзначив за проведену роботу з цих питань начальника головного територіального управління юстиції в області Валентина Кухарика та директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ростислава Руденка.

Окрім того, для надання роз’яснень норм чинного законодавства та Угоди щодо безвізового режиму громадянам України, які прямують за кордон, організовано роботу трьох громадських приймалень, які створені при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області.

Також передбачено виступи працівників органів юстиції у засобах масової інформації, розроблення буклетів, розміщення інформаційних, методичних матеріалів з означеної тематики на веб-сайті головного територіального управління юстиції в області та соціальній мережі “Facebook”.