15-08-201716:59

Юстиція Волині розповіла для сільських голів Луцького району як захистити аграріїв від рейдерів

Сьогодні заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації — начальник управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції в області Ольга Семенюк зустрілася з сільськими, селищними головами Луцького району і ознайомила голову Луцької районної державної адміністрації Ігоря Ярмольського та учасників наради з роботою головного територіального управління юстиції щодо захисту аграріїв від рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю.

Під час виступу вона зазначила,  що 09 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства юстиції України про створення регіональних оперативних штабів захисту аграріїв від рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю.

У рамках діяльності оперативного штабу в області, до складу якого увійшли і представники головного територіального управління юстиції, з 15 серпня нинішнього року на Волині почали працювати мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, в тому числі щодо захисту речових прав на землі сільськогосподарського призначення та роз’яснення антирейдерського законодавства.

Фахівці головного територіального управління юстиції та системи безоплатної правової допомоги області консультуватимуть людей у районах, як діяти у ситуаціях, коли рейдери захоплюють землю або урожай, допомагатимуть правильно написати скаргу на дії реєстраторів, які  вчинятимуть неправомірні дії з нерухомим майном. Така робота буде здійснюватися на весь період жнив - до листопада цього року. Протягом цього періоду, згідно затвердженого графіку, буде забезпечена робота мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги, в тому числі щодо захисту речових прав на землі сільськогосподарського призначення та роз'яснення антирейдерського законодавства, - зазначила Ольга Семенюк.

- Перші такі   виїзди передбачені у населені пункти Луцького району. Зокрема, сьогодні за моєю участю разом  працівниками Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та представниками Луцької районної громадсько-політичної газети “Слава праці”, ми побуваємо у Заборольській, Веселівській сільських радах та у Смолигівській територіальній громаді, де проведемо з аграріями цих регіонів зустріч та розповімо їм як захиститися  від рейдерів. Роз'яснення антирейдерського законодавства для аграріїв буде проведена і в інших районах нашої області, - відзначила вона.  

Зазначимо, що 14 серпня на оперативній нараді у голови обласної державної адміністрації начальник головного територіального управління юстиції в області Валентин Кухарик проінформував присутніх про ініціативи Міністерства юстиції та роботу свого юридично відомства щодо створення так званих антирейдерських штабів, які контролюватимуть такі ситуації та унеможливлюватимуть їх виникнення. З цією метою мною та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області затверджений графік виїздів спеціалістів обох юридичних відомств у регіони з роз'ясненням антирейдерського законодавства, - відзначив Валентин Іванович. А сьогодні, 15 серпня,  начальник головного територіального управління юстиції Валентин Кухарик візьме участь у першому засіданні новоутвореного в області оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя.

Зауважимо, що проект відповідного розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації був підготовлений за участі головного територіального  управління юстиції в області.