17-03-202012:09

Ольга Оніщук: З 2 листопада 2019 року було лише 8 випадків відвертого рейдерства в державних реєстрах

За п’ять місяців Мін’юст анулював доступ до реєстрів приблизно 400 реєстраторам. І з них майже 100 – через застосування санкцій. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

Також вона зазначила, що було анульовано свідоцтва дванадцяти нотаріусам. Список державних реєстраторів і нотаріусів, яким доступ до реєстрів анульовано довічно, вже сформований та знаходиться на сайті Мін’юсту.

 «Ми запровадили диференціацію санкцій за порушення. Зараз у нас чітко передбачено: якщо державний реєстратор здійснив грубе порушення законодавства чи робить це системно, ми анулюємо йому доступ до реєстрів довічно. Це означає, що поновити свої права і можливість доступу до реєстрів він зможе тільки через судове оскарження», – підкреслила заступник Міністра.

Крім того, за словами Ольги Оніщук, наразі Мін’юст активно працює над впровадженням технічних запобіжників в державному реєстрі, які виконуватимуть превентивну функцію щодо можливих зловживань.

«Наприклад, якщо є заборона вчинити реєстраційні дії, то плануємо зробити так, щоб система автоматично не дозволяла реєстраторові це зробити», – пояснила вона.

Загалом заходи, які були зроблені новою командою Мін’юсту, дозволили знизити рівень рейдерства. Так, з 2 листопада 2019 року – відтоді, як комунальні підприємства, які мали право здійснювати реєстраційні дії, втратили свої повноваження, – було лише 8 випадків відвертого, грубого рейдерства в державних реєстрах.

«Що стосується загалом оскаржуваних реєстраційних дій, динаміка є в статистиці, це цифри, які ми показуємо. Так, це близько 400 дій, які було оскаржено в жовтні громадянами й бізнесом, близько 200 – в листопаді, і близько 100 – у грудні. Наразі я чекаю статистику від управління з розгляду скарг за січень, але попередньо можу сказати, що це близько 50», – підсумувала Ольга Оніщук.

Публікація:https://censor.net.ua/resonance/3180805/zastupnitsya_mnstra_yustits_olga_onschuk_nayiblshiyi_tisk_vdchula_po_situats_z_notarusami_yakim_anulyuvali