Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх

Головна

Головна

Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх (далі — Міжвідомча координаційна рада) — це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (далі — КМУ), утворений згідно постанови КМУ від 24 травня 2017 року № 357 з метою запровадження міжінституційної платформи для системного обговорення та вирішення проблемних питань розвитку правосуддя щодо неповнолітніх, прийняття узгоджених рішень, що відповідають інтересам дитини.

Ключові завдання Міжвідомчої координаційної ради:

  1. Координація дій органів виконавчої влади з метою розвитку політик і практик забезпечення інтересів неповнолітніх, які вчинили кримінальне правопорушення, стали жертвами або свідками злочинів.
  2. Дослідження спроможності запуску єдиної системи органів, що працюють з дітьми.
  3. Удосконалення нормативно-правової бази з питань правосуддя щодо неповнолітніх з урахуванням досвіду зарубіжного законодавця.
  4. Формування достатніх пропозицій запровадження ефективного правосуддя щодо неповнолітніх, які вчинили правопорушення.
  5. Вивчення шляхів вирішення проблемних питань функціонування відновного правосуддя в Україні.

Враховуючи необхідність забезпечення ефективного виконання відповідних завдань, внутрішня структура Міжвідомчої координаційної ради передбачає обов’язкове та факультативне членство.

Відповідно до визначених функціональних обов’язків окремих міністерств та інших центральних органів виконавчої влади до її складу на постійній основі входять вищі посадові особи:

За згодою участь у діяльності Міжвідомчої координаційної ради беруть:

Діяльність Міжвідомчої координаційної ради координується Міністерством юстиції.

Персональний склад затверджується Головою Міжвідомчої координаційної ради — першим заступником Міністра юстиції.

Форма роботи Міжвідомчої координаційної ради — засідання, що проводяться за рішенням її Голови, але не рідше, ніж два рази на рік.

Міністерство юстиції висловлює вдячність за співпрацю у реалізації проекту Представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Початок реалізації проекту було здійснено за участі ГО «Фундація DEJURE».

Забезпечення та супровід роботи МКР здійснюється у співпраці з ГО «Платформа прав людини».